Ubytování v New Yorku

Ubytování v New Yorku? Záleží na adrese

New York je obrovské město, které se skládá z pěti hlavních čtvrtí: Manhattan, Queens, Bronx, Brooklyn a Staten Island. Pokud se sem chystáte jako turista, zřejmě toužíte bydlet na Manhattanu, kde se také nachází naprostá většina newyorských pamětihodností, jako je Times Square nebo Empire State Building. Avšak bydlet na Manhattanu je poměrně drahé. Pokud chcete pořídit levnější spaní, budete muset dost dlouho hledat, nebo jednoduše zamířit do jiné čtvrti, třeba do Brooklynu či Queensu.

V největším americkém městě musíte zapomenout na spaní v kempech. Čeká vás však široká nabídka ubytování. Počítat můžete hlavně s hotely a hostely, ubytovnami a studentskými kolejemi.

Pokud hledáte vhodný hotel v New Yorku, v Letušce vám ho rádi zajistíme. Stačí vyplnit formulář. 

Ubytování – New York v soukromí

Můžete bydlet v penzionu nebo hotelu a využít standardní služby. Další zajímavou možností je ubytování v soukromí. Nemusíte bloudit po ulicích, objednejte si ubytování v New Yorku třeba přes Airbnb. Jedním kliknutím na stránky Airbnb.cz si můžete prohlédnout databázi v téměř 192 zemích. Zkuste pár dní žít jako místní obyvatelé a poznejte zemi z jiného úhlu – v nabídce Airbnb jsou byty a pokoje, domy i lodě. Vyhledávání ve formuláři je snadné a pohodlné.  

Do hostelu často nesmějí děti

V amerických hostelech bývá zvykem platit celou částku za ubytování předem, na to se připravte. Bývá také obvyklé, že turista skládá při vstupu určitou kauci. Zajímavé je, že do hostelů často nesmějí děti, ubytovat se tady je tedy v některých zařízeních možné až od 18 let.

Hostely disponují obvykle kuchyňkou, ve které si v pohodě uvaříte. Bývají tu společné koupelny pro více pokojů, k běžnému vybavení patří televize, wi-fi internet či trezor. V amerických hostelích bývá dodáváno ložní prádlo. Můžete se ubytovat buď ve společné noclehárně, což je nejlevnější, častěji se ale nabízejí i menší pokoje.

Zabukovat si místo ve svém hostelu na Manhattanu můžete například na portálu Hostelworld.com. Za cenu od 55 dolarů (asi 1100 korun) na noc se můžete ubytovat například v hostelu Hostelling International. Najdete ho na Amsterdam Avenue 891 poblíž Central Parku. Více o hostelu. 

Již za 35 dolarů se ale můžete ubytovat třeba v hostelu New York Loft Hostel v Brooklynu. O třicet dolarů dráž pak vyjde místo v pokoji pro dva na jednu noc. Vzdálenost od Manhattanu, srdce New Yorku, tedy hraje zcela klíčovou roli. Loft Hostel najdete na Varet Street číslo 249. Více na stránkách. Využívanou možností ubytování v New Yorku je v letním období i spaní na kolejích v kampusech vysokých škol.

Newyorské hotely

Hotely v New Yorku jsou většinou velmi drahé a jejich kvalita je kolísavá. Dvou a tříhvězdičkové hotely bývají většinou horší kvality, než jsme zvyklí u nás. Tříhvězdičkový dobře hodnocený hotel vás vyjde zhruba na 300 dolarů za dvoulůžkový pokoj na noc. Dvoulůžkový pokoj v luxusnějším čtyř až pětihvězdičkovém hotelu pak přijde nejméně na 500 dolarů na noc.

Podobně jako u hostelů, je výhodnější se ubytovat ve čtvrtích jako Brooklyn či Queens, nebo v okolí letiště JFK, kde jsou ceny za pokoj nižší. Lepší cena je ovšem vykompenzovaná delším dojížděním do centra. To se vám prodraží nejen z časového hlediska.

Za zhruba 340 dolarů na noc se můžete ve dvou ubytovat například v hotelu W New York na manhattanské Lexington Avenue 541. Za tuto cenu získáte nekuřácký pokoj o velikosti 16 metrů čtverečních s manželskou postelí a snídaňovým balíčkem. Pokoj disponuje sociálním zařízením, televizí, rádiem a internetem za příplatek. Více na stránce Wnewyork.com.