Kam v New Yorku na Den díkůvzdání

Oslavte s Američany tradiční Den díkůvzdání

Koncem listopadu můžete v New Yorku zažít sváteční atmosféru tradičního amerického svátku – Dne díkůvzdání. Kupte si levné letenky do New Yorku a prožijte den jako místní obyvatelé, můžete se připojit do jednoho z mnoha průvodů. Doporučujeme letenku rezervovat včas, v době svátků se počet cestujících výrazně zvyšuje.

Ulice města budou plné lidí, obdivujících obří balóny, vystoupení mažoretek a alegorické vozy. Svátek letos připadá na čtvrtek 27. listopadu. Den díkůvzdání je federálním svátkem, slaví jej tedy všechny státy USA. Američané tento den velmi ctí – sejde se celá rodina, na stole nesmí chybět krocan s nádivkou a brusinkovou omáčkou a také sladké brambory a dýňový koláč se šlehačkou.

I přes beznadějně vytíženou dopravu je v New Yorku o svátcích mnoho příležitostí k zábavě. Můžete třeba ochutnat tradiční sváteční pokrmy. Většina restaurací nabízí speciální menu pro celou rodinu. Pokud se rozhodnete zůstat ve městě i další den, rozhodně nepropásněte „Black Friday“– pátek, kdy obchody zlevní své zboží mnohdy až o osmdesát procent. 

Kam se vydat v New Yorku na Den díkůvzdání:

Díkuvzdání by nebylo úplné bez „Macy's Thanksgiving Day Parade“. Tento průvod prochází Manhattanem kolem Central Parku a dále přes Sixth Avenue. Průvod začíná ve čtvrtek v devět hodin, doporučuje se ale přijít přibližně o dvě hodiny dříve - pokud chcete mít skvělý výhled.

  • Nejbližší stanice metra: Museum of natural history, Columbus Circle, Rockefeller Centrum

Foto Den díkůvzdání 2013 v New Yorku: Timeout.com